Категории

Информации

Билтен

Бебешки играчки  Има 38 производи.

 • Брз преглед
  261 ден. -10% 290 ден. На залиха

  Опис на производот Плишани играчки со интересни мотиви. Пријатното ѕвонење на ѕвончињата ќе го расположи секое бебе. Препорачана возраст: 3+ месеци

  261 ден. -10% 290 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  261 ден. -10% 290 ден. На залиха

  Опис на производот Тропалка со светлосни ефекти. Одлична играчка за развој на слухот и моториката кај бебињата. Достапно во различни бои и дезени. Препорачана возраст: 3+ месеци

  261 ден. -10% 290 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  351 ден. -10% 390 ден. На залиха

  351 ден. -10% 390 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  405 ден. -10% 450 ден. На залиха

  Опис на производот Со својата форма и боja, го поттикнува развојот на моторните вештини кај детето.  Меки, мазни и флексибилни топки со многу отвори се едноставни за држење, а може да служат и како гризалка.  Во средината на секоја топка се наоѓаат обоени топчиња.

  405 ден. -10% 450 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  405 ден. -10% 450 ден. На залиха

  Опис на производот Едукативна коцка за најмалите има 5 различни игри на страните. Со коцката е развиваат моторните вештини кај децата, како и координација на рака-око. Се препорачува за деца над 6 месеци

  405 ден. -10% 450 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  414 ден. -10% 460 ден. На залиха

  Опис на производот Оваа флексибилна, мека и мазна топка ќе го освои бебето. Има многу отвори што ја прави лесна за држење. Идеална за секоја возраст.

  414 ден. -10% 460 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  423 ден. -10% 470 ден. На залиха

  Опис на производот Сет од две тропалки соодветни за детскиот зглоб. При движење на тропалката исушта нежни звуци.  

  423 ден. -10% 470 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  472 ден. -20% 590 ден. На залиха

  Опис на производот Тропалка во форма на автомобил направена од меки материјали. Големина: 15см. Возраст: 3+ месеци

  472 ден. -20% 590 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  473 ден. -10% 525 ден. На залиха

  Опис на производот Едноставна за држење. Кога ја повлекуваме и растегаме играчката, таа ќе вибрира и ќе се врати во оригиналната форма. Различните материјали и модели на тропалка ќе го забавуваат и смират вашето бебе

  473 ден. -10% 525 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  504 ден. -10% 560 ден. На залиха

  Опис на производот Интерактивен музички камион, притисни и вози. Овозможува, распознавање бои, фина моторика, координација раце-очи.  Возраст 6+ месеци Светлосни и звучни ефекти

  504 ден. -10% 560 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  531 ден. -10% 590 ден. На залиха

  Опис на производот Со чекан, удрете ја топката и гледајте ја топката како се тркала. Играта помага да се развијат моторните вештини на детето. Играта содржи три топки со различни бои и чекан.

  531 ден. -10% 590 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  558 ден. -10% 620 ден. На залиха

  Опис на производот Пуштете ја топката по тобогано и гледајте како се тркала. Оваа играчка помага за развој на визуелните и моторните вештини на детето и ја зајакнува координацијата со очите. * Погодна возраст: 6 м + * Димензии: 18,8 x 18,8 x 26,8 см

  558 ден. -10% 620 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  558 ден. -10% 620 ден. На залиха

  Опис на производот Интерактивната куќарка е многу интересна и едноставна за играње. Овозможува, распознавање бои, фина моторика, координација раце-очи.  Возраст 6+ месеци Звучни ефекти

  558 ден. -10% 620 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  621 ден. -10% 690 ден. На залиха

  Опис на производот Панорамско тркало со разнобојни бои, различни звуци кои несоменено ќе го привлечат вниманието на вашето дете. Ротирајте го или притиснете ги фигурите на животните и звукот и светлата ќе се активираат. Со помош на панорамското тркало се обезбедува развој на моторните вештини, координацијата на рака и око, детскиот слух и визија.

  621 ден. -10% 690 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  648 ден. -10% 720 ден. На залиха

  Опис на производот Плишаната жаба со контрастни бои е интерактивна играчка која ќе го стимулира гледањето, слушањето и допирот на бебето

  648 ден. -10% 720 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  675 ден. -10% 750 ден. На залиха

  Опис на производот Дрвен Хипо на тркала кој е добар за развивање на моториката кај децата.  Наменето за деца: 18+ месеци

  675 ден. -10% 750 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  675 ден. -10% 750 ден. На залиха

  Опис на производот Автомобил кој ќе му помогне на вашето малечко да научи за боите и формите. Со светлосни и звучни ефекти, автомобилот детето дополнително ќе го мотивира, како и ќе му ги развива моторните вештини. Препорачана возраст:  18+ месеци

  675 ден. -10% 750 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  675 ден. -10% 750 ден. На залиха

  Опис на производот Дрвено слонче со тркалца за развој на моторните вештини. Наменето е за деца постари од 18 месеци.

  675 ден. -10% 750 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  729 ден. -10% 810 ден. На залиха

  Опис на производот Притиснете го копчето за боја и гледајте животното како скока од кутијата. Помага за развој на моторните вештини на детето, координацијата на очите и рацете, истовремено учејќи за боите, формите и животните.   КАРАКТЕРИСТИКИ * возраст: 12 м + * димензии: 28,5 x 16,0 x 12,6 см

  729 ден. -10% 810 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  765 ден. -10% 850 ден. На залиха

  Опис на производот Среќната гасеница со звук ќе направи на вашето дете да му биде забавно, а истовремено и ќе го охрабри и да се движи и да биде весело во текот на денот! Поради ефектите на осветлување, гасеницата е особено интересна за децата. Подготвени да се забавувате со симпатичната гасеница? Препорачана возраст: 6+ месеци.

  765 ден. -10% 850 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  783 ден. -10% 870 ден. На залиха

  Опис на производот Сложувалка која свети во теминина и е одлична за учење на боите, бројките и облиците. препорачана возраст: 3+ години

  783 ден. -10% 870 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  783 ден. -10% 870 ден. На залиха

  Опис на производот Плишаната жаба принцеза со контрастни бои е интерактивна играчка која ќе го стимулира гледањето, слушањето и допирот на бебето. Возраст: 0+ месеци Принцезата е идеален додаток за колички, транспортери, креветчиња

  783 ден. -10% 870 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  801 ден. -10% 890 ден. На залиха

  Опис на производот Автомобилски волан кој може да се прицврсти на различни површини со помош на ремени. Овозможува разновидност на играта. Кога ќе ги притиснете копчињата, се активираат различни звуци, воланот има и рачен менувач. На детето му помага во развој на моторните вештини и координацијата на слухот и на очите.   Работи со батерии (2x АА)

  801 ден. -10% 890 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  855 ден. -10% 950 ден. На залиха

  Опис на производот Infun музички автомобил. Детето ќе ги научи звуците на палење на возилот, уклучување на трепкачот, сирената, како и ќе се занимава со весели мелодии. Автомобилот освен звучни има и светлосни ефекти. На него има 4 светилки кои ќе му го привлекуваат вниманието.

  855 ден. -10% 950 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  945 ден. -10% 1 050 ден. На залиха

  Опис на производот Шарена пирамида со интерактивна патка. Охрабрете го вашето дете вешто да ги стави сите прстени на патка, која на крај ќе го награди со убави мелодии и интересни светлосни ефекти.  Препорачана возраст:  6+ месеци.

  945 ден. -10% 1 050 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  990 ден. -10% 1 100 ден. На залиха

  Опис на производот Музичката патка весело трепка, мавтајќи со крилјата.Патката со ритмички замав и пријатна мелодија дефинитивно ќе го поттикне вашето дете да и се придружи да танцуваат заедно.  Дозволете забавата со патка да започне! Ппрепорачана возраст:  18+ месеци.

  990 ден. -10% 1 100 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 008 ден. -10% 1 120 ден. На залиха

  Опис на производот Животинскиот воз кој позитивно ќе влијае кај вашето дете во развивање на моторните вештини и когнитивниот развој. Во возот има три преслатки животни како кутре, маче и патка.  Возот има светлосни и музички ефекти, а живнотните се забавуваат и движат наоколу.  Препорачана возраст: 12+ месеци Светлосни, звучни и музички ефекти Работи на...

  1 008 ден. -10% 1 120 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 116 ден. -10% 1 240 ден. На залиха

  Опис на производот Дрвен лавиринт со животни кои вообичаено живеат на фарма: крава, кокошка, овца, пиле, коњ... Поттикнува развој на координација и моторни вештини, како и рзмислување кај децата. Минимална возраст: 12+ месеци.

  1 116 ден. -10% 1 240 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 116 ден. -10% 1 240 ден. На залиха

  Опис на производот Забавен и едукативен авион ќе го научи детето на букви, броеви, бои и животни на забавен начин. Светлосните и звучни ефекти ќе го охрабрат да се движи наоколу и да ја истражува дневната соба. Нека започне забавата за пеење на авион! Препорачана возраст: 12+ месеци

  1 116 ден. -10% 1 240 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 124 ден. -10% 1 249 ден. На залиха

  Опис на производот Едукативна локомотива која ќе го запознае вашето дете со различните бои, броеви, букви, форми, овошја,  животни на пријателски и забавен начин. Препорачана возраст: 18+ месеци.

  1 124 ден. -10% 1 249 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 341 ден. -10% 1 490 ден. На залиха

  Опис на производот Интересен начин вашето малечко да ги научи животните и гласовите кои тие ги испуштаат. Играчката содржи 16 мелодии и 9 гласови на животни меѓу кои маче, куче, патка, прасе, овца, кокошка, коњ.... Пуштете го пијаното и можете да составите и своја сопствена мелодија.  Препорачана возраст: 12+ месеци Работи на 2АА батерии Димензии: 28х25 см

  1 341 ден. -10% 1 490 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 341 ден. -10% 1 490 ден. На залиха

  Опис на производот Камион со интересни звучни и светлосни ефекти ќе го охрабрат бебето да се движи наоколу и ја подобрува координацијата на очите. Може да се користи и во играње улоги за подобрување на социјалниот развој на вашето дете. Секое дете ќе биде воодушевено од пикап!  Препорачана возраст: 3+ години.

  1 341 ден. -10% 1 490 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 350 ден. -10% 1 500 ден. На залиха

  Опис на производот Преку пријатна игра музичкиот тапан го поттикнува учењето кај детето. Додека игра, детето учи броеви, форми и бои, а во исто времесе забавува и со звуците од тапанот. Кога ќе се допре, тапанот се тресе френетично!  Препорачана возраст: 6+ месеци

  1 350 ден. -10% 1 500 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 350 ден. -10% 1 500 ден. На залиха

  Опис на производот Убавите шарени светла, смирувачката музика и звучните ефекти се одлични алатки за стимулирање на визуелните и аудитивни сетила на вашето бебе. Играчките и ламбите за спиење, во комбинација на смирувачка музика и нежна светлина, создаваат магична атмосфера која му дава на бебето длабок и одморен сон.

  1 350 ден. -10% 1 500 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 566 ден. -10% 1 740 ден. На залиха

  Опис на производот Играчка проодувалка која нуди безбедност за Вашето дете додека постане самостојно во своето чекорење, а претставува и забавна играка која ги развива неговите моторички и логички способности.   Различните сегменти делуваат на секоја област на развој со што се овозможува побрз развој.

  1 566 ден. -10% 1 740 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 575 ден. -10% 1 750 ден. На залиха

  Опис на производот Шарена и едукативна куќа му нуди на вашето дете многу забавна содржина и го охрабрува да учи во текот на целата игра. Со помош ма куќата, тоа ќе ги научи за формите, броевите и боите и ќе има огромна забава со звучните и светлосните ефекти. Одличен избор на играчка за развој на моторни вештини. Препорачана возраст:  18+  месеци.

  1 575 ден. -10% 1 750 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  2 124 ден. -10% 2 360 ден. На залиха

  Опис на производот Активната пирамидата е одлична алатка за развој на моторните вештини, развивање на креативност и вештини за логично размислување. На секоја страна од пирамидата  детето го чека нов предизвик и нов начин на игра, а звучните и светлосните ефекти дополнително ќе го мотивираат. Ппрепорачана возраст: 18+ месеци.

  2 124 ден. -10% 2 360 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  2 583 ден. -10% 2 870 ден. На залиха

  Опис на производот Оградена игрална во 10 бои која има мрежа и лак кои се вадат. Бебето ќе се забавува со 10-те топки, огледалото, слончето и гризалките. Карактеристики:  Возраст: 0+ Димензии: 76 x 76 x 45 см.

  2 583 ден. -10% 2 870 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
приказ 1 - 38 of 38 ставки