Категории

Информации

Билтен

дрвени играчки  Има 16 производи.

 • Брз преглед
  558 ден. -10% 620 ден. На залиха

  80% иверка (кутија и парчиња ) 10% хартија 9% врвка од полиестер 1% пластика Оваа прекрасна играчка со слатки миленичиња е одлична вежба за развој на  моторните вештини и фокус преку активности кои вклучуваат врзување и следење на форми

  558 ден. -10% 620 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  594 ден. -10% 660 ден. На залиха

  Опис на производот Дрвено слонче со тркалца за развој на моторните вештини. Наменето е за деца постари од 18 месеци.

  594 ден. -10% 660 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  594 ден. -10% 660 ден. На залиха

  Опис на производот Дрвен Хипо на тркала кој е добар за развивање на моториката кај децата.  Наменето за деца: 18+ месеци

  594 ден. -10% 660 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  666 ден. -10% 740 ден. На залиха

    98% дрво, 2% иверка   Заковај ги осумте шарени дрвени шајки низ дрвената рамка, а потоа преврти ја рамката за забавата да продолжи! Оваа класична играчка вклучува дрвен чекан и четири пара шајки - одлична вежба за распознавање бои.   Наменета за деца над 2-годишна возраст

  666 ден. -10% 740 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  720 ден. -10% 800 ден. На залиха

    80% дрво, 5% иверка, 10% боја, 5% чичак трака   Перфектна состојка во секоја детска кујна! Бели дрвени јајца со шарени жолчки во шест различни бои и безбедно дрвено ноже. Одлични за учење бои, дропки и делење, и развој на меморијата (поделените половини можат да се користат како одлична замена за играта меморија). Наменети за деца над 3-годишна возраст

  720 ден. -10% 800 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  828 ден. -10% 920 ден. На залиха

  90% картон, 8% хартија, 2% материјал Живо обоени животни и предмети од секојдневното опкружување ги илустрираат буквите на абецедата на овие картонски коцки. Склопени, овие 10 коцки влегуваат во вклучената кутија за носење. Наредени една врз друга, прават кула од еден метар!. Наменето за деца над 2-годишна возраст Димензии: 14.478 x 14.478 x 14.478...

  828 ден. -10% 920 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  873 ден. -10% 970 ден. На залиха

  50% дрво, 30% иверка, 10% пластика Кога вашата мала принцеза се подготвува за на бал, ќе ужива во дизајнирањето на сопствени кралски авантури со овие високо квалитетни печати со ситни детали. Во цврста дрвена кутија се сместени: 1 перниче со 2 бои, 5 дрвени боички и 9 кралски печати. Наменети за деца над 4-годишна возраст

  873 ден. -10% 970 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  873 ден. -10% 970 ден. На залиха

    50% дрво, 30% иверка, 10% пластика Одете онаму каде што ве носи вашата фантазија! Со овие печати во форми на разни возила и сообраќајни знаци лесно ќе создадете стотици визуелни авантури. Овој добро изработено комплет се складира во практична и цврста дрвена кутија. Мастилото е наменето за деца - лесно се чисти од алиштата и е не токсично.Наменети за...

  873 ден. -10% 970 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  873 ден. -10% 970 ден. На залиха

  50% дрво, 30% иверка, 10% пластика Замислете си глетка полна со диносауруси! Децата ќе уживаат во остварување на своите визии со помош на овие 8 печати и перниче со две бои. Ќе се забавуваат создавајќи безбројни сцени и боејќи ги испечените сликички со сите 5 дрвени боички! Наменети за деца над 4-годишна возраст

  873 ден. -10% 970 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 107 ден. -10% 1 230 ден. На залиха

  60% Лесонит, 15% хартија, 10% пластика, 10% магнетна винил фолија, 3% боја, 2% врвка.Врвната мода се претвара во забава за вашето дете со овој фантастичен сет за облекување кукли! Магнетските чевли, блузи и панталони, како и асесоарите за коса се вклучени заедно со куклите во пластичен портфел со дршка, кој лесно се пакува, пренесува и чува....

  1 107 ден. -10% 1 230 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 107 ден. -10% 1 230 ден. На залиха

  Изберете еден од понудените 10 дизајни и вметнете го во дрвената рамка, а потоа додадете ги запчаниците на соодветните колор-кодирани места и претворете ја секоја слика во неверојатна детска машина! Или дозволете му на вашето дете да креира сопствена играчка! Оваа табла нуди начини за развој на вештините за броење, основните механички вештини и вештини за...

  1 107 ден. -10% 1 230 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 224 ден. -10% 1 360 ден. На залиха

    80% дрво, 5% иверка, 10% боја, 5% чичак трака Оваа исклучително посебна торта е за многу специјални настани ... како на пример ... играње секој ден! Со самолепливи додатоци на секое парче, дрвените делови лесно се спојуваат и потоа се сечат со вклучениот дрвен нож. Прекрасните декорации можат да се комбинираат за  да ја направат секоја игра уникатна....

  1 224 ден. -10% 1 360 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 224 ден. -10% 1 360 ден. На залиха

  80% дрво, 15% боја, 5% иверка   Најлесниот начин да научиме да се храниме здраво. Сите 4 групи на храна претставени преку 21 дрвени парчиња храна. Парчиња лубеница, млеко, сирење, риба, јајца, и многу други направени од лесно, мазно и квалитетно дрво го гарантираат уживањето на вашето дете.   Наменети за деца над 3-годишна возраст

  1 224 ден. -10% 1 360 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 278 ден. -10% 1 420 ден. На залиха

    75% иверка, 15% полиестер, 8% пластика, 2% метал Облечи го насмеаното мече! Децата ќе научат да врзуваат, закопчуваат, и притегнуваат парчиња облека преку оваа креативна играчка. Наменети за деца над 3-годишна возраст 

  1 278 ден. -10% 1 420 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 494 ден. -10% 1 660 ден. На залиха

  85% иверка, 15% метал Отклучи ги забавните активности зад секоја брава! Оваа играчка помага во развојот на моторни вештини и координација преку учење броеви, бои, форми и животни. Наменети за деца над 3-годишна возраст 

  1 494 ден. -10% 1 660 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 665 ден. -10% 1 850 ден. На залиха

  60% пластика, 20% дрво, 10% боја, 8% хартија, 2% магнети „Највкусниот“ сладолед во кујната на вашето дете! Сладолед и корнети направени од дрво кои можат да се послужат со магнетска лажица за сладолед. Во играчката е вклучена и специјална дрвена кутија за сладолед во која можат да се соберат сите парчиња. Наменети за деца над 3-годишна возраст 

  1 665 ден. -10% 1 850 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
приказ 1 - 16 of 16 ставки