Категории

Информации

Билтен

Кенгури Има 6 производи.

 • Брз преглед
  1 431 ден. -10% 1 590 ден. На залиха

  Опис на производот Широко поставениот градник овозможува подобра распределба на тежината и полесно носење на бебето. едноставна инсталација, меки облоги со две можности за носење: да гледа детето напред и кон родителот. Се препорачува за деца со тежина од 3,6 до 9,1 килограми. Тестирано со ЕН 13209-2: 2005

  1 431 ден. -10% 1 590 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 791 ден. -10% 1 990 ден. На залиха

  Опис на производот Карактеристики: • соодветен за деца меѓу 3,6 и 12 кг • овозможува носење на детето во 3 позиции • градното копче може да се движи нагоре и надолу, што му дозволува на родителот да си избере најудобна позиција • мекиот и мрежест материјал на внатрешната страна му дава удобност на детето.

  1 791 ден. -10% 1 990 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  1 890 ден. На залиха

  Карактеристики:носење во три позиции, со тока која обезбедува сигурно носењематеријал: 100% полиестер, исклучително мекДимензии на пакувањето 24 х 12 х 32 смПроизводот е тестиран во согласност со EN71-3 и EN 13209-2: 2016 Опис на производот Кенгур погоден за деца од 3,5 до 14 кг или од 3 до 18 месеци.

  1 890 ден.
  На залиха
 • Брз преглед
  2 691 ден. -10% 2 990 ден. На залиха

  1. Удобен и иновативен за потполно искуство за носење на детето! 2. Идеален за развој на колковите и 'рбетот во секоја положба, од доенчиња до мали деца.  3. Соодветен за деца со тежина помеѓу 3,5 и 15кг (околу 4-24 месеци). 4. Одобрени и препорачани од остеопати, физиотерапевти и здравствени центри.

  2 691 ден. -10% 2 990 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  2 880 ден. -10% 3 200 ден. На залиха

  За носење на децата од раѓање до 2 години (3.5 до 12 кг). Може да се користи во четири различни позиции: '' мајка '', '' хип '', '' стомак '' или '' импровизирана лежалка.   Придобивки: детето доволно блиску и може да чувствува топлина и движење која што смирува и му дава чувство на сигурност. Овозможува дискретно хранење на детето. Носејќи го дете,...

  2 880 ден. -10% 3 200 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
 • Брз преглед
  3 591 ден. -10% 3 990 ден. На залиха

  Кенгурот е наменет за деца од 3,5 до 15 килограми.  Можни позиции - детето свртено кон родителот -детето свртено нанапред - детето свртено на страна - детето свртено кон родителот без носечкиот дел на кенгурот - детето свртено нанапред без носечкиот дел на кенгурот

  3 591 ден. -10% 3 990 ден.
  Намалена цена!
  На залиха
приказ 1 - 6 of 6 ставки